muzeji-za-10-muzej-savremene-umetnosti-salon

Салон Музеја савремене уметности

Стална поставка у Салону Музеја савремене уметности

Изложба Биљане Ђурђевић: „Студија случаја“

од 25. марта до 23. маја 2022. сваким даном од 12 до 20 часова осим уторком када је затворен

Кустос: Мирослав Карић

Студија случаја представља наставак истраживања Биљане Ђурђевић раније започетих у оквиру серије радова под називом Оруђе делања, која тематизује кључне поставке функционисања данашњег друштва, огрезлог у процесима непрекидне производње и потрошње, претварању свакодневице у рутину, ефикасности и ефективности као доминантним социјалним, вредносним критеријумима.

Mahifestacija Muzeji za 10, MSU, izložba, 2022

Биљанина размишљања усмерена су на преиспитивања и проблематизацију човекове амбициозности и непрестане жеље да контролише, инструментализује, „комодификује” свет око себе, као и механизме у њиховом остваривању који често доносе насилне методе, експлоатацију, обесправљивање или потпуно укидање личних и колективних слобода.

Muzej savremen umetnosti, Manifestacija Muzeji za 10, Izložba Biljane Đurđević
Биљана Ђурђевић, Обећана земља

Студија случаја делом произилази из графичке новеле коју је ауторка објавила 2020. а која је добила даљу визуелну елаборацију најпре у серији слика великог и средњег формата, у којима уводи одређене новине у ликовном поступку, затим и у видео-анимацијама, чиме се заокружује врстан трансмедијски и есејистички приступ теми.

(Салон Музеја савремене уметности, Париска 14, Београд)

Salon Muzeja savremene umetnosti, Muzeji za 10, 2022
Салон Музеја савремене уметности

Радно време током Манифестације:

• од 12 до 20 часова
  • уторком затворено