Историјски музеј Србије

Тематска изложба „Од бидермајера до Медиале – Сликарство 19. и 20. века у Историјском музеју Србије”

manifestacija-muzeji-za-10-istorijski-muzej-srbije-trg-nikole-pasica-u-beogradu
Историјски музеј Србије

Посебни програми Историјског музеја Србије

Међународни дан музеја

Стручно вођење кроз изложбу „Од бидермајера до Медиале – Сликарство 19. и 20. века у Историјском музеју Србије”

Среда 18. мај у 18 часова

Поводом обележавања Међународног дана музеја, у Историјском музеју Србије биће одржано стручно вођење кроз тематску изложбу „Од бидермајера до Медиале – Сликарство 19. и 20. века у Историјском музеју Србије” кустоскиња-историчарки уметности Доротее Ловчевић и Олгице Лукановић.

Стручно вођење кроз изложбу Од бидермајера до Медиале – Сликарство 19. и 20. века у Историјском музеју Србије

Посетиоци ће током вођења имати прилику да се нешто ближе упознају са делима чувених уметника, попут Паје Јовановића, Уроша Предића, Стеве Алексића, Оље Иваљицки, али и делима сликара који су мање познати широј јавности, иако су иза себе оставили значајан и вредан уметнички опус.

manifestacija-muzeji-za-10-istorijski-muzej-srbije-trg-nikole-pasica-u-beogradu-strucno-vodjenje-kroz-izlozbu-od-bidermajera-do-mediale-slikarstvo-19-i-20-veka

Пролазећи кроз десет тематских целина, на које је изложба подељена, отиснућемо се на путовање кроз уметничку прошлост нашег народа.

Због ограниченог броја места, долазак је неопходно најавити позивом на број 064/858-1296 (резервације се примају у периоду од 12 до 19 часова).

(Историјски музеј Србије Трг Николе Пашића бр.11)

manifestacija-muzeji-za-10-istorijski-muzej-srbije-trg-nikole-pasica-11-strucno-vodjenje-kroz-izlozbu-od-bidermajera-do-mediale

Омаж концерт посвећен Лућану Паваротију

Четвртак 19. маја у 19 часова

у Историјском музеју Србије у оквиру друге сезоне циклуса „Музиком кроз музеј” биће одржан омаж концерт посвећен Лућану Паваротију, поводом петнаесте годишњице од смрти славног тенора.

manifestacija-muzeji-za-10-istorijski-muzej-srbije-omaz-koncert-lucano-pavarotiju-tenor-marko-zivkovic
Тенор Марко Живковић

Концерт младих, вишеструко награђиваних, вокалних солиста Марка Живковића и Евгеније Јеремић уз клавирску пратњу Миливоја Вељића, организују Историјски музеј Србије и удружење „UNICA ART” под покровитељством Министарства за културу и информисање Републике Србије и Секретаријата за културу града Београда.

manifestacija-muzeji-za-10-istorijski-muzej-srbije-omaz-koncert-lucano-pavarotiju-sopran-evgenija-jeremic
Сопран Евгенија Јеремић

На програму су дуети из опера „Боеми” и „Травијата”, као и соло песме Паола Тостија и Ђакома Пућинија.

Особеност концерата у оквиру циклуса „Музиком кроз музеј” је и извођење по једне нумере изненађења од српских композитора из музичке архивске грађе Музеја.

manifestacija-muzeji-za-10-istorijski-muzej-srbije-omaz-koncert-lucano-pavarotiju-pijanista-milivoje-veljic
Пијаниста Миливоје Вељић

Сви који нису у могућности да благовремено не резервишу место, биће у прилици да погледају концерт већ у петак 20. маја од 19 часова  на ју-тјуб каналу Музеја, где се налазе и снимци свих концерата одржаних током прве и друге сезоне циклуса „Музиком кроз музеј”.

(Историјски музеј Србије Трг Николе Пашића бр.11)

Радно време у току Манифестације:

• 14. мај од 12 до 22 часа
  • од 12 до 20 часова