zgrada-srednja-masinska-skola-manifestacija-muzeji-za-10-2022

Средња машинска школа

Стална поставка

Средња машинска школа – Платонова тела су пројекат подржан од стране ОПЕНС-а и ЕПК 2022, а налазе се на травњаку испред школе. Геометријске форме направљене су од квадратних челичних цеви, сваки објекат је висок 2,2м и забетониран је у земљу. Користе се као учионица на отвореном јер ових пет правилних полиедара чине основу свих проучавања којима се људи баве: математика, хемија, биологија, физика, филозофија, уметност… Аутор пројекта је Ивана Влајков (MSc инжењерског машинства и професор стручних предмета), а радови су у потпуности реализовани у школским радионицама (Александар Јанков, професор практичне наставе) на часовима практичне наставе. Радили су их ученици Средње машинске школе, смер бравар-заваривач. Пројекат је завршен 01.06.2021. године.

Посебни програми – Средња машинска школа

Предавање о полиедрима са посебним освртом на дефиницију тела у Платоновој књизи „Тимај“

субота, 14.05.2022. године у 19 часова, трајање: 30 минута

Дискусија о различитим применама Платонових тела у свету око нас.

Посетиоци се могу фотографисати поред објеката анализирати све приказане геометријске форме.

(Травњак испред школе)srednja-masinska-skola-novi-sad-manifestacija-muzeji-za-10-2022

Радно време у току Манифестације:

• 08 – 16 часова
  • Ноћ музеја 14. мај 2022: 18 – 21 часова