Galerija savremene likovne umetnosti Niš

Posebni programi – Galerija savremene likovne umetnosti Niš

Retrospektivna izložba slika Dragana Kostića (1933 -2016)

do 17. maja 2022.

Galerija savremene likovne umetnosti – In memoriam izložba poznatog niškog umetnika, dugogodišnjeg direktora Umetničke škole i aktivnog poslenika kulture.  Dobitnik je 6 nagrada. Njegov slikarski opus prošao je kroz različite faze / enforme – lirska apstrakcije-o postmoderna/.

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-galerija-savremene-likovne-umetnosti-dragan-kostic
Dragan Kostić

Koncert studenata Fakulteta umetnosti departmana za muziku

14. maj u 20 časova

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-galerija-savremene-likovne-umetnosti-tadija-jancic
Izložba slika Tadije Jančića

Otvaranje izložbe slika Tadije Jančića

19. maj u 19 časova

Tadija Jančić (1980) je osnovne i master studije završio je na ALU u Novom Sadu u klasi profesora Milana Blanuše. Dobitnik je tri nagrade. Izlagao je 30 puta samostalno i na preko 100 kolektivnih izložbi u Srbiji i svetu. Njegove slike su uvrštene stalne postavke Muzeja savremene umetnosti u Novom Sadu i Telenor kolekcije. Dosledno se baveći životom savremenog čoveka, poretkom i fenomenima zajednice, Tadija Jančić izlaže i najaktuelniji deo svog slikarskog opusa, kojim se resko opservira i tekući period pandemije.

(Oficirski dom, Orlovića Pavla bb)

muzeji-za-10-galerija-savremene-likovne-umetnosti-nis-oficirski-dom
Oficirski dom, Niš

Izložba Grafičke radionice Sićevo  – sazivi  2019 i 2021.

Otvaranje 14. maja u 19 časova

Izložbu čine dela nastala u različitim tehnikama duboke i ravne štampe umetnika iz drugih zemalja /Alberto Baleti – Italija, Ilija Nikčević – Crna Gora, Nenad Zeljić – Republika Srpska/ i Srbije /Adam Pantić, Filip Misita, Ivana Stanković, Nikola Velicki, Franc Curk, Vesna Pavlović Pažđerska, Irena Ranđel, Marija Curk/.

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-galerija-savremene-likovne-umetnosti-graficka-sicevo

Galerija savremene likovne umetnosti je 2006. ustanovila Grafičku radionicu kao godišnju rezidencijalnu manifestaciju internacionalnog karaktera dok se izložbe radova nastalih u radionici održavaju bijenalno. Zbog pandemije Radionica nije održana 2020-godine.

Koncert studenata Fakulteta umetnosti departmana za muziku

14. maj u 21 čas

Vođenje kroz izložbu

17. maj u 12:30 časova

(Paviljon u Tvrđavi, Dobrička 2)

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-galerija-savremene-likovne-umetnosti-paviljon
Paviljon u Tvrđavi

Izložba skulptura Marka Vučkovića

do 22. maja

Marko Vučković (1993) je diplomirao na FPU u Beogradu. Samostalno izlagao u Beogradu. Učestvovao na 20 kolektivnih izložbi. Dobitnik je 3 nagrade. Početnu motivsku inspiraciju preuzetu iz prirode, sublimacijom forme dovovi do asocijativno-apstraktnog nivoa.  Izložbu čini dvadesetak skulptura realizovanih u tradicionalnim i polimernim materijalima.

muzeji-za-10-galerija-savremene-likovne-umetnosti-nis-marko-vuckovic-porodica-2018
Marko Vučković, Porodica, 2018

Koncert učenika Muzičke škole

14. maj u 18 časova