Галерија савремене ликовне уметности Ниш

Посебни програми – Галерија савремене ликовне уметности Ниш

Ретроспективна изложба слика Драгана Костића (1933 -2016)

до 17. маја 2022.

Галерија савремене ликовне уметности – In memoriam изложба познатог нишког уметника, дугогодишњег директора Уметничке школе и активног посленика културе.  Добитник је 6 награда. Његов сликарски опус прошао је кроз различите фазе / енформе – лирска апстракције-о постмодерна/.

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-galerija-savremene-likovne-umetnosti-dragan-kostic
Драган Костић

Концерт студената Факултета уметности департмана за музику

14. мај у 20 часова

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-galerija-savremene-likovne-umetnosti-tadija-jancic
Изложба слика Тадије Јанчића

Отварање изложбе слика Тадије Јанчића

19. мај у 19 часова

Тадија Јанчић (1980) је основне и мастер студије завршио је на АЛУ у Новом Саду у класи професора Милана Блануше. Добитник је три награде. Излагао је 30 пута самостално и на преко 100 колективних изложби у Србији и свету. Његове слике су уврштене сталне поставке Музеја савремене уметности у Новом Саду и Теленор колекције. Доследно се бавећи животом савременог човека, поретком и феноменима заједнице, Тадија Јанчић излаже и најактуелнији део свог сликарског опуса, којим се реско опсервира и текући период пандемије.

(Официрски дом, Орловића Павла бб)

muzeji-za-10-galerija-savremene-likovne-umetnosti-nis-oficirski-dom
Официрски дом, Ниш

Изложба Графичке радионице Сићево  – сазиви  2019 и 2021.

Отварање 14. маја у 19 часова

Изложбу чине дела настала у различитим техникама дубоке и равне штампе уметника из других земаља /Алберто Балети – Италија, Илија Никчевић – Црна Гора, Ненад Зељић – Република Српска/ и Србије /Адам Пантић, Филип Мисита, Ивана Станковић, Никола Велицки, Франц Цурк, Весна Павловић Пажђерска, Ирена Ранђел, Марија Цурк/.

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-galerija-savremene-likovne-umetnosti-graficka-sicevo

Галерија савремене ликовне уметности је 2006. установила Графичку радионицу као годишњу резиденцијалну манифестацију интернационалног карактера док се изложбе радова насталих у радионици одржавају бијенално. Због пандемије Радионица није одржана 2020-године.

Концерт студената Факултета уметности департмана за музику

14. мај у 21 час

Вођење кроз изложбу

17. мај у 12:30 часова

(Павиљон у Тврђави, Добричка 2)

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-galerija-savremene-likovne-umetnosti-paviljon
Павиљон у Тврђави

Изложба скулптура Марка Вучковића

до 22. маја

Марко Вучковић (1993) је дипломирао на ФПУ у Београду. Самостално излагао у Београду. Учествовао на 20 колективних изложби. Добитник је 3 награде. Почетну мотивску инспирацију преузету из природе, сублимацијом форме довови до асоцијативно-апстрактног нивоа.  Изложбу чини двадесетак скулптура реализованих у традиционалним и полимерним материјалима.

muzeji-za-10-galerija-savremene-likovne-umetnosti-nis-marko-vuckovic-porodica-2018
Марко Вучковић, Породица, 2018

Концерт ученика Музичке школе

14. мај у 18 часова