Zgrada muzeja grada Bačka Palanka

Културни центар Бачка Паланка

Културни центар Бачка Паланка основан је као Установа за културу одлуком Скупштине општине Бачка Паланка 1990. године као професионална институција у области културе од посебног значаја и интереса. Ова установа је од самог почетка заузела запажено место у културном животу наше општине.

Покренула је низ догађаја, активности и манифестација које су допринеле афирмацији и квалитетнијем животу наше средине: поменућемо само традиционалне манифестација Блуз-Џез-Рок, Позоришна јесен и Позоришно пролеће као и учешће у манифестацији Ноћ музеја.

У саставу Културног центра Бачке Паланке налазе се Музеј града Бачка Паланка, Градски биоскоп и Галерија КЦ Бачка Паланка.

Стална поставка Музеја града

У Музеју града  експонати су изложени у оквиру следећих поставки: Археологија са палеонтологијом, Историја, Етнологија, Грађанска соба, Нумизматика, Сувенирница, Галерија старих слика, Учионица грађанске школе, Легат Жељка Дрљаче, део посвећен Подунавским Швабама, Природњачки кабинет, легат Еве Сеч.

У оквиру Музеја постоје: Дечји клуб за радионичарски рад, Градска галерија са клавиром за текуће изложбе, конференције и концерте и Атеље за реализовање Музејске школе цртања и сликања и креативних радионица.

(Музеј града Бачка Паланка, Трг братства јединства 21)

Посебни програми Културног центра Бачка Паланка

Изложба „Моћ музеја“

од 4. до 31. маја 2022. од 7 до 14 часова

Ауторка изложбе је Кристина Максимовић Козомара, тема графика су старински предмети и поглед на грађевине из другог угла. Графике су рађене у неколико боја и у неколико тиража на Фабријано графичким папирима.

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-kulturni-centar-backa-palanka-kristina-maksimovic-grafika
Кристина Максимовић, графика

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-kulturni-centar-backa-palanka-kristina-maksimovic-rad

Изложба је доступна током месеца маја 2022.

(у Галерији Музеја града Бачка Паланка, Трг братства јединства 21)

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-kulturni-centar-backa-palanka-galerija-muzeja-sa-starim-slikama
Галерија Музеја са старим сликама
Сала биоскопа

Међународно пијанистичко такмичење „PAART INTERNATIONAL PIANO COMPETITION“

14. и 15. мај 2022. у 9 часова

Прво међународно пијанистичко такмичење „PAART INTERNATIONAL PIANO COMPETITION“ ће се одржати 14. и 15. маја 2022. године у Концертној сали Музеја града у Бачкој Паланци, у организацији Установе: Културни центар Бачка Паланка и Центра за културну, образовну и уметничку иницијативу „ПаАрт“.

(у Концертној сали Музеја града Бачка Паланка, Трг братства јединства 21)

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-kulturni-centar-backa-palanka-piano-competition

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-kulturni-centar-backa-palanka-koncertna-sala-muzeja
Концертна сала Музеја града Бачка Паланка

Музичка радионица „Чаробна харфа“

17. мај 2022. у 19 часова

Радионицу води Мина Момчиловић Белић, наставник харфе у Музичкој школи „Исидор Бајић“ Нови Сад и виши стручни сарадник на Академији уметности у Новом Саду. Радионица прати пут развоја харфе кроз музику и причу. Овај садржај одржаће се у Концертној сали Музеја града.

(у Концертној сали Музеја града Бачка Паланка, Трг братства јединства 21)

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-kulturni-centar-backa-palanka-muzicka-radionica-carobna-harfa
Музичка радионица, Чаробна харфа

Позоришна представа за децу

У периоду трајања манифестације одиграће се позоришна представа за децу.

muzeji-za-10-muzejska-manifestacija-2022-kulturni-centar-backa-palanka-galerija-sala-bioskopa-scena-za-decu
Сала биоскопа – сцена за представе за децу
Logo Muzeja Bačka Palanka

Радно време у току Манифестације:

Радно време Музеја је од 7.00 до 14.00 часова сваки дан и поподне на основу заказивања туристичких група или одржавања разних програма.

Адреса:

• Галерија Културног центра Бачка Паланка, Југословенске армије 19, Бачка Паланка
  • Музеј града Бачка Паланка, Трг братства јединства 21, Бачка Паланка
  • Градски биоскоп, Веселина Маслеше 8, Бачка Паланка