muzeji-za-10-noc-muzeja-evropska-noc-muzeja-arheolosko-nalaziste-u-vinci

Археолошко налазиште Бело Брдо у Винчи

Стална поставка Археолошког налазишта Бело Брдо у Винчи

Археолошко налазиште „Бело брдо“ у Винчи – Винча је дала име једној од најпрепознатиљивијих праисторијских култура у свету. Између 5300. И 4300. година пре нове ере простор Србије и Централног Балкана постаје културно средиште Европе, а на месту данашње Винче формирало се велико насеље које је било средиште, односно метропола једне од најблиставијих праисторијских култура.

Археолошко налазиште „Бело брдо“ је од изузетног значаја за разумевање настанка и развоја европске цивилизације, а налази из Винче дијаметрално су променили савремену перцепцију праисторијског човека. Винчанска култура настала је на традицији претходних култура централног Балкана и несумњиво има велики значај у дефинисању европског индетитета.

muzeji-za-10-noc-muzeja-evropska-noc-muzeja-arheolosko-nalaziste-u-vinci
Археолошко налазиште у Винчи

manifestacija-muzeji-za-10-muzej-grada-beograda-novi-logo

Радно време током Манифестације:

• Субота: 12-22 часа
  • Недеља: 10-18 часова