oto-bihalji-merin-muzej-naivne-i-marginalne-umetnosti-u-beogradu-salon-obm-manifestacija-2022-muzeji-za-10

Музеј наивне и маргиналне уметности у Београду – Салон ОБМ

Моћ визије: Ото Бихаљи-Мерин и Колекција Салона ОБМ

Салон ОБМ: среда 18. мај, 18-21 час – Међународни Дан музеја

Вече посвећено истакнутом књижевнику, критичару и публицисти, Оту Бихаљи-Мерину, који је последње деценије живота провео у стану у Немањиној улици у Београду, где су настајали његови бројни стручни текстови посвећени новим појавама у нашој југословенској, али и светској уметности. Овај стан, данас Салон Ото Бихаљи-Мерин у саставу Музеја наивне и маргиналне уметности, чува аутентичан Отов радни кабинет, управо онакав каквим га је он оставио, као и његову богату стручну библиотеку, драгоцену архивску грађу и колекцију уметничких дела. Посетиоци ће моћи да прате пројекцију снимка интервјуа који је са Отом водио Боро Кривокапић 1981. године, као и да погледају поставку дела из Колекције Салона ОБМ. Програм ће водити: Ивана Јовановић, музејски саветник МНМУ, Лепа Сека Милошевић, кустос МНМУ и Марија Вулић, стручни сарадник МНМУ.

kolekcija-salona-obm-muzej-naivne-i-marginalne-umetnosti-u-beogradu-manifestacija-2022-muzeji-za-10
Колекција салона ОБМ

Радно време у току Манифестације:

Адреса: Немањина 3, Београд
Сајт: Музеј наивне и маргиналне уметности