arheoloski-muzej-djerdapa-u-kladovu-manifestacija-2022-muzeji-za-10

Археолошки музеј Ђердапа у Кладову

Стална поставка

Археолошки музеј Ђердапа у Кладову представља значајна сведочанства о разнородним културама праисторијског, римског и средњовековног периода на Дунаву. Основан је с циљем интегралне заштите археолошке баштине Дунава у области шире регије Гвоздена Врата – Ђердап и целовитог представљања и промоције овог значајног наслеђа. Један је од ретких специјализованих музеја у Србији, један од два археолошка музеја. Отворен је 1996. године у објекту наменски грађеном за музеј, по чему се такође издваја од осталих музеја у Србији.

Посебни програми – Археолошки музеј Ђердапа у Кладову

Тематско вођење: „О Римској скулптури“

14.05. у 11:00 и у 15 часова

17.05. у 11:00 и у 15 часова