objekat-narodni-muzej-zajecar-muzeji-za-10-manifestacija-2022

Народни музеј Зајечар

Стална поставка

Народни музеј Зајечар – Идејним решењем и изложеним експонатима дочаран је дуг живот на простору Зајечара и његове непосердне околине – од археолошког налазишта Феликс Ромулијана, које садржи сведочанства о животу од праисторије до средњег века, преко живота на просторима Тимочке крајине од пада под Турску власт до данас, етничке шароликости, до богатог духовног  и културног  наслеђа становника овог краја.

postavka-narodni-muzej-zajecar-muzeji-za-10-manifestacija-2022
Поставка

Посебни програми – Народни музеј Зајечар

Изложба слика и цртежа Милене Павловић Барили

14. 05.2021. 19 часова

Око 25 слика, цртeжа и илустрација насталих у периоду од 1927. до 1945. године једне од највeћих сликарки Србије у периоду између два светска рата, Милене Павловић Барили биће изложено у оквиру Европске ноћи музеја у Галерији Народног музеја Зајечар. Изложба ће бити реализована у сарадњи зајечарског музеја и Фондације ” Миленин Дом” – Галерије “Милене Павловић Барили” из Пожаревца.

Ре-креације

17.05. 2022. у 19 часова

Изложба дигиталних принтова проф. Горана Јанићијевића настала у оквиру глобалне акције ре-креације уметничких дела које је поркренуо Гети музеј, а која је инспирисана најрепрезентативнијим делима из збирки Народног музеја Зајечар.

(Галерија Радул беговог Конака)

Ромулина кућа – од Диониса до Христа

20.05. 2022. у 12 часова

Документарна изложба ауторке др Маје Живић, кустоса археолога Маје Живић води нас кроз фазе открића најважнијих делова Ромулијане и огромног удела професора Срејовића у афирмацији овог локалитета.

(Археолошки локалитет Феликс Ромулијана )

Радно време:

• 10.00 – 18.00