Културни центар Лаза Костић Сомбор

Стална поставка Културног центра Лаза Костић Сомбор

Културни центар Лаза Костић Сомбор – од самог почетка рада Културни центар је упућен да делује у више од једне области уметности. Прихватајући савремени концепт организације културног живота окреће се различитим сферама културног живота. Најпрепознатљивија делатност Културног центра је изложбена активност у једној од најбољих малих галерија у земљи, али рад установе не огледа се само у галеријској делатности:

• музички,
  • сценски,
  • књижевни програм,
  • издаваштво,
  • подршка активностима младих као и културно уметничком аматеризму,

даје целовиту слику о раду установе. Културни центар Лаза Костић својим ангажовањем употпуњује представу о Сомбору као граду културе и уметности.

Посебни програми Културног центра Лаза Костић

Отварање манифестације „Музеји за 10“

14. мај у 18 часова

Отварање манифестације „Музеји за десет“ и „Ноћ музеја“ биће уприличено 14. маја на Тргу Светог Тројства са почетком у 18 часова кореографском минијатуром „О љубави“ (ауторка Мина Ћирић) у трајању од 9 минута.

muzeji-za-10-kulturni-centar-laza-kostic-minijatura-o-ljubavi
Плесна минијатура под називом „О љубави“

Kореографска минијатура „Екологија односа“

у 19:30 часова

Уз свечано отварање изложбе Живка Ђака под називом „Лето без краја“ чији је аутор Јерко Денегри, историчар уметности, биће изведена и кореографска минијатура „Екологија односа“ ауторке Мине Ћирић у Великој галерији Културног центра „Лаза Костић“ Сомбор.

Представа „Врпца“

од 21 час

на Тргу Светог Тројства биће изведена представа „Врпца“ ауторке Александре Аризановић.

muzeji-za-10-kulturni-centar-laza-kostic-iz-predstave-vrpca-aleksandra-arizanovic
Из представе „Врпца“

Током свечаног отварања манифестације на простору званом Трг уметника, између галерије Милан Коњовић и Змај Јовине улице, Гимназије Вељко Петровић, а у непосредној близини Галерије Културног центра Лаза Костић биће постављен фото рам са натписом Ноћ музеја 2022 – Културни центар Лаза Костић Сомбор са пратећим светлосним ефектима, црвеним тепихом и амбијентом за фотографисање. Посетиоци манифестације ће моћи да се фотографишу са рамом и тиме направе сувенир-успомену са ове манифестације.

Базар рукотворина и традиционалних производа АП Војводине

од 11 часова

14. маја од 11 часова дуж Змај Јовине улице биће одржан Базар рукотворина и традиционалних производа АП Војводине.

Свечано отварање изложбе Живка Ђака: „Лето без краја“

14. маја од 19 часова

аутор: Јеша Денегри

Изложба под називом: „Сублимација мисли“

17. мај од 19 часова

У Малој галерији Културног центра Лаза Костић Сомбор биће отворена изложба уметника Владана Ранђеловића под називом Сублимација мисли. Изложбом аутор промишља однос природе и утицај природе на мисли човека. С друге стране, мисао савременог човека се отуђила од природе, а самим тим исти сматра да је превазишао природу и њену лепоту.

muzeji-za-10-kulturni-centar-laza-kostic-izlozba-vladan-randjelovic
Изложба Владана Ранђеловића под називом „Сублимација мисли“, КЦ Лаза Костић Сомбор

Изложбу ће пратити извођење партија на виолончелу уметнице Ксеније Јанковић.

muzeji-za-10-kulturni-centar-laza-kostic-ksenija-jankovic-violoncelo
Уметница Ксенија Јанковић – виолончело

Концерт алтернативних бендова

20.мај

Затварање манифестације Музеји за 10, 20. маја биће обележено концертом алтернативних бендова у простору званом Кабаре, између Народног позоришта Сомбор и Дечјег одељења Градске библиотеке Карло Бијелицки.

logo-kulturni-centar-laza-kostic-manifestacija-muzeji-za-10

Радно време у току Манифестације:

• од 9 до 14 часова и од 17 до 22 часа
  • субота 14.05.2022. од 9 до 22 часа