manifestacija-muzeji-za-10-zgrada-jevrejski-istorijski-muzej

Јеврејски историјски музеј

Стална поставка Јеврејског историјског музеја

Јеврејски историјски музеј – По хронолошком принципу, стална поставка приказује историју, традицију и културу Јевреја Србије и бивше Југославије, од 2. века до краја Другог светског рата.

manifestacija-muzeji-za-10-jevrejski-istorijski-muzej-judaika-predmeti
Стална поставка Јеврејског историјског музеја – предмети јудаике

Најупечатљивији делови поставке су: предмети јудаике – етнолошке збирке оригиналних ритуалних предмета са елементима примењене уметности, и предмети историјске – холокауст збирке.

manifestacija-muzeji-za-10-jevrejski-istorijski-muzej-holokaust
Стална поставка Јеврејског историјског музеја – холокауст

Посебни програми Јеврејског историјског музеја

Ликовна изложба „ЛЕОН КОЕН – Из збирке Јеврејског историјског музеја“

од 16. маја до 16. јуна, радним данима (понедељак-петак), од 10 до 14 часова

Леон Коен (1859-1934) био је најзанчајнији сликар српског симболизма. Школовао се на Академији у Минхену. Највише је сликао старозаветне и религијске мотиве, али и теме из српске историје и ликове из грчке митологије. Такође је први превео на српски језик одломак Ничеовог дела „Тако је говорио Заратустра“.

manifestacija-muzeji-za-10-leon-koen-labudovi-jevrejski-istorijski-muzej
Леон Коен, Лабудови, уље на платну, Јеврејски историјски музеј

Бројна дела Леона Коена су нестала у холокаусту, тако да је ова изложба јединствена прилика да се види један мали опус овако значајног уметника. На изложби ће бити представљено шест дела Леона Коена која се налазе у власништву Јеврејског историјског музеја: четири слике, једна фоторепродукција и једна скулптура.

(Јеврејски историјски музеј, Краља Петра 71а, Београд)

Радно време током Манифестације:

• радним данима од 10 до 14 часова
  • у суботу 14. маја музеј не ради