Moderna galerija Valjevo

Модерна галерија Ваљево

Стална поставка –  Модерна галерија Ваљево

Сталну поставку Модерне галерије Ваљево чине дела Југословенског  и Париског периода  Љубомира Љубе Поповића, спомен соба уметника са меморабилијама и библиотеком и  дела из Збирке савремене уметности Модерне галерије Ваљево. Поводом јубилеја 35 година од оснивања Модерне галерије Ваљево 2020. године стална поставка посвећена Љуби  Поповићу проширена је са шест слика великог формата насталих у Париском периоду.

Ljuba Popović, Platno bez štafelaja, moderna galerija Valjevo
Љуба Поповић – Платно без штафелаја

Новом поставком  Љуба: Платно без штафелаја се желело указати на важне промене које су се десиле у ликовном језику и оквирима референције Љубиног сликарства током седамдесетих година XX века. Радови сведоче о поступности формирања јединственог симболичког система који је уметник развио. Збирка савремене уметности Модерна галерија Ваљево настала је на основу поклона уметника и колекционара.

Она је сведочанство о историјату излагања у галерији и усмерена је ка представљању уметничких радова неофигурације. Галерија се определила за излагање дела која су блиска теоријским поставкама групе Медиала. Медиалне тенденције ка враћању идејама надреализма допуњене су савременим семантичким тенденцијама које теоретичари и ликовни критичари описују терминима: фантастични реализам или фантастично. У збирку су укључена дела која сведоче о токовима  савремене уметности.

Посебни програми

Изложба: „Излажи и ти у Модерној галерији Ваљево“

14. мај

Сваки посетилац ће имати прилику да нацрта нешто на папиру који ће добити у галерији и која ће одмах бити стављена у рам и окачена у  изложбеном простору библиотеке у току те вечери.

izlozbeni-prostor-glavni-zid-muzeji-za-10-moderna-galerija-valjevo

Концерт ученика Средње музичке школе „Живорад Грбић“

19. мај у 19 часова

У простору сталне поставке за 19.мај у 19 часова планиран је концерт ученика Средње музичке школе „Живорад Грбић“ у Ваљеву.

stub-prednja-strana-muzeji-za-10-moderna-galerija-valjevo

Игра меморије – радионица за децу

14 – 20. мај

Игра меморије са картицама на којима су дела из колекције Модерне галерије Ваљево.

izlozbeni-prostorni-desni-zid-muzeji-za-10-moderna-galerija-valjevo

Дигитална игра – радионица за децу

14 – 20. мај

Посетиоци различитим  GIF ефектима треба да „обуку“ аутопортрет Љубице Мркаљ, чија ће самостална изложба трајати у периоду манифестације.

izlozbeni-prostor-glavni-zid-muzeji-za-10-moderna-galerija-valjevo

„Пронађи слику“ – радионица за децу

14 – 20. мај

Посетиоци ће добити детаљ који траба да пронађу на сликама у галерији.

Logo Moderne galerije Valjevo

Радно време у току Манифестације:

• сваки дан од 10 до 18 часова

Радно време у току Ноћи музеја

• 14. мај од 10 до 12 часова иза поноћи

Адреса: