Galerija Milan Konjović u Somboru

Галерија „Милан Коњовић“

Стална поставка – Галерија „Милан Коњовић“

У Галерији „Милан Коњовић“, на спрату, публика може погледати ХV сталну ретроспективну изложбу под називом „СТЕПЕНИЦЕ КА НЕБУ“. У поставци су изложена дела уметника из раздобља од 1913 -1990. године. Ова изложба је уприличена у оквиру јубилеја 55. година, од оснивања Галерије „Милан Коњовић“.

Посебни програми

Тематска изложба: „Стилизација форме“

отварање 14. маја у 19 часова

У оквиру манифестације Музеји за 10, Галерија и ове године узима учешће изложбом слика и цртежа Милана Коњовића из раздобља педесетих година, односно периода такозване „колористичке фазе“. Изложба носи назив „Стилизација форме“. Овај послератни период је веома значајан у уметничком стваралаштву Милана Коњовића, који након мучног раздобља ратног и послератнг прериода „сиве фазе“, одражава повратак и прекретницу уметника свом страсном и динамичном сликарству. Слике и цртежи из овог раздобља колорстички су богатије ослобођене свих сувишних детаља, стилски поједностављене, стилизоване и сведене до знака и симбола. Аутор изложбе је кустос Небојша Васић. Отварање изложбе је 14. маја у 19 часова.

(Галерија Милан Коњовић, Трг Св.Тројства 2, Сомбор)

Радно време у току Манифестације:

• од 8 до 19 часова

Радно време у току Ноћи музеја:

• 14. мај од 19 до 24 часова

Адреса:

• Трг Св.Тројства 2, Сомбор

Сајт: Галерија „Милан Коњовић“