Zavičajni muzej Homolja u Žagubici

Завичајни музеј Хомоља у Жагубици

Стална поставка Завичајнog музејa Хомоља у Жагубици

Завичајни музеј Хомоља – Сталну поставку чине археолошки предмети из рановизантијског периода, затим изложба која представља етнологију Хомоља, као и скулптуре академског вајара Светомира Арсића Басаре.

Zavičajni muzej Homolja u Žagubici

Посебни програми

Отварање изложбе „Култура лова – донсо у традицији Бамана“

13. мај 2021.

13. маја предвиђено је отварање изложбе Култура лова – донсо у традицији Бамана Музеја афричке уметности из Београда на којој ће бити представљени предмети које су сакупили др Здравко Печар и Веда Загорац у Малију и другим земљама западне Африке. Потом ће ауторка изложбе Милица Јосимов одржати предавање на коме ће публици приближити организацију, етику, веровања и посебан статус ловаца у друштву у земљама западне Африке.

Радионица за децу „Донсо – ловац из саване“

14. мај 2021.

14. маја радионица за децу Донсо – ловац из саване на којој ће деца сазнати тајне старих ловаца о природи и животињама савене и од разнобојног папира и вунице правити ловачке капе за себе и осликавати на папиру дезен по угледу на осликане боголан тканине које су коришћене за израду одеће ловаца.

Lovačka kapa Bamana, Zavičajni muzej Homolja, Žagubica
Ловачка капа Бамана

Радно време у току Манифестације:

• од 07:30 до 15:30 часова
  • субота 15.05.2021. од 17:00 do 21:00 časova