Стална поставка Градског музеја Вршац – „Зграда Конкордија“
„Банатски колаж„
Градски музеј Вршац – предмети из Етнолошке збирке вршачког музеја. Предмети ове збирке обухватају временски распон од 18. века до данас и класификовани су по областима и према функцији. Изложене су справе и оруђа из области виноградарства и подрумарства.

Изложбу красе и предмети из области покућства. Ту се истичу девојачки сандуци, предмети за осветљавање просторија и кухињске посуде. Ношње су разноврсне и чине је: мараме, везене младине капе, мушке кошуље.
Хроника града Вршца
Покрива период почев од 18. до почетка 20. века. Презентована је у неколико целина. Хроника започиње епохом ослобађања Баната од Османлија. Прати се његов плански и урбанистички развитак. Осврће се на процесе индустријализације. Обухвата области културе, свакодневног живота и спорта. У хроници су уврштени најрепрезентативнији експонати попут Тржишне повеље из 1804. године. Свако одељење је учестовало у избору експоната.
-
Велосипед -
„Хроника града Вршца 19-20. век”
Сећање на Пају Јовановића у Градском музеју Вршац
Поставка покрива изложбу слика и цртежа нашег чувеног сликара Паје Јовановића, најзначајнијег представника српског академског реализма, из збирке музеја допуњена са два рада из колекције Епархије Банатске у Вршцу, као и до сада неизложеним фотографијама и личним предметима сликара.
Музеј чува репрезентативни портрет краља Александра Карађорђевића из 1930. године, изведен у техници уља на платну. Дела која вреди поменути у овој колекцији јесу: „Вршачки триптихон“, портрет трговца „Лазара Дунђерског“ и композитора „Уроша Џимића“.
Музеј чува репрезентативни портрет краља Александра Карађорђевића из 1930. године, изведена у техници уља на платну. Једна од највреднијих је „Вршачки триптих“. На „слици из три дела“ забележене су најважније делатности тадашњих Вршчана: виноградарство, трговина, ратарство.

Од неолита до вечности
Археолошка поставка репрезентује бројне предмете од печене земље, међу којима су предмети тзв. нулте категорије – „Вршачки идол“ и „колица из Дупљаје“ који представљају најзначајније и највредније појединачне примерке, не само у археолошком одељењу, него и уопште, у збирци музеја.
(Градски музеј Вршац – Зграда Конкордије, Булевар Жарка Зрењанина 20, Вршац)
„Апотека на степеницама“ Градског музеја Вршац
„Апотека на степеницама” је прва и најстарија апотека у Јужном Банату и једна од најстаријих у земљи. Отворена је 1784. године као “Апотека код спаситеља”. Последњи власник био је Александар Јовановић, полубрат чувеног сликара Паје Јовановића, који је купио зграду 1928. године.

Као апотека је радила до 1971. када је, као део Градског музеја, претворена у изложбени простор. Стављена је под заштиту државе 1970. године. Здање је изграђено у барокно-класицистичком стилу и прва је апотека у земљи која је претворена у музеј.
Природњачка поставка
Чине је експонати из области палеонтологије, остеологије као и орнитологије. Развијала се паралелно са развитком музеја и интензивно је прикупљана у периоду од 1906. до 1914. године, захваљујући преданом раду Феликса Милекера, који је окупио најбоље природњаке у Европи.
Посебно дивљење изазива одлично очувана Орнитолошка збирка коју чине препарати птица и насада. Препарати птица су у облику дермопрепарата (препарат је у природном изгледу). Палеонтолошки материјал састоји се од већег броја мамутових костију (две ћеле доње вилице) и више стотина фосила палеофлоре и фауне.
-
Природњачка збирка -
Зоолошку збирку представљају сисари. Колекција сисара је знатно мања, али са репрезентативним примерцима. Представљају типичну фауну јужног Баната.
Уметност фармације од биљке до таблете
Поставка садржи неколико целина: библиотечка, архивска и предметна. Читав апотекарски простор је направљен у аутентичном alt-deutch (старо немачком стилу), карактеристичном за крај 19. и почетак 20. века. У осталим просторијама изложене су апотекарске посуде, апаратуре, лабораторијско посуђе, богата збирка књига везана за апотекарство и фотографије.
Од посебног значаја су керамичке стојнице, ручна апотекарска вага, велике стојнице за прашкасте супстанце са оригиналним сигнатурама из 1870., кутијице за паковање лекова, оригинал рецепти тадашњих власника и формулари рачуна за наплату.
(Зграда „Апотека на степеницама“, угао Кумановске и Стевана Немање улице, Вршац)
Вршачки замак: средњевековно утврђење на вршачком брегу
Први сачувани податак о краљевској тврђави у Вршцу потиче из 1323. године. Значај вршачке тврђаве порастао је од краја 14. века, са првим продорима Османлија у Подунавље.
(средњевековно утврђење на вршачком брегу)
Посебни програми
Изложба: „Жене у античком Риму“
Аутор изложбе је археолог, музејски саветник Гордана Ковић.
Изложба је осмишљена са циљем да испрати положај и живот жене у античко доба кроз призму различитих занимања и сталежа. Намера је да се прикаже начин на који су живеле, чиме су се бавиле и како су проводиле своје слободно време. Да се кроз однос некада и сада установи шта се кроз хиљадугодишња искуства променило набоље и колико је искорак направљен у погледу женских права и слобода.

Радно време Градског музеја Вршац – „Зграда Конкордија“:
- од уторка до петка од 10 до 16 часова,
- субота и недеља од 10 до 14
- понедељак: затворено
Радно време „Апотеке на степеницама“
- уторак – недеља од 12 до 18 часова.
- понедељак: затворено
Радно време „Вршачког замка“:
- суботом и недељом од 10 до 17 часова,
- радним данима по претходној најави.
Адресе:
- Булевар Жарка Зрењанина 20, Вршац
- угао Кумановске и улице Стевана Немање, Вршац
- Вршачки брег
Сајт: Градски музеј Вршац