Градски музеј Суботица

Посетиоци имају прилику да посете један део сталне поставке: Галерија мађарске ликовне уметности у Војводини (1830-1930) – нову поставку и Оскар Војнић (1864 – 1914) – Као потомак аустроугарске племићке породице, лишен материјалних брига, Оскар Војнић, после завршене гимназије у Суботици, одлази у Будимпешту на студије права. По добијању дипломе, враћа се у родни град, продаје посед од 750 јутара земље и отискује се на пут у далеке и тада недостижне пределе.

Стална поставка

Посебни програми

13. мај у 12 часова:  Промоција 15. и 16. броја часописа Museion Градског музеја Суботица.

14. мај у 12 часова: Отварање изложбе „Метеорити, гласници свемира“Аутор: Александар Луковић, кустос минеролог – Природњачки музеј Београд. Изложба представља јединствену прилику да се шира јавност упозна са чврстим телима ванземаљског порекла, која пролазећи кроз атмосферу досегну површину планете и тада их називамо метеоритима.

15. мај у 12 часова: Промоција књиге „Барок Бачка“ – Аутор: др Жужана Корхец Пап, рестауратор-слкар Градског музеја Суботица. Рецензент: Агнеш Озер, саветник историчар – Музеј града Новог Сада. У књизи је описана историја, етнологија и уметност 18. века у Бачкој.

16. мај у 12 часова: Отварање сталне поставке Природњачког одељења  и промоција каталога „Природне вредности северне Бачке“. Аутори каталога: Иштван Хуло и Габријела Кајдочи Ловас – Градски музеј Суботица.

16. мај у 20 часова: Представа „Једна уз другу“ независне глумачке трупе Слободна сцена Суботице. Представа је резултат психодрамских радионица и разговора о положају уметница у малим срединама.

16. мај у 18 часова: Радионица „Магични свет инструмената“ – Деца ће се упознати са музичким инструментима из 19. и 20. века. Програм се одржава у Основној школи “Мајшански пут”, Мајшански пут 87.

17. мај у 19 часова: Предавање под називом „Музеји: Чувари прошлости или предмета из прошлости?“ – Предавач: др Љиљана Гавриловић – Етнографски институт САНУ Београд.

18. мај у 17 часова: „Како је линија проговорила“ – Отварање изложбе дечјих радова П.У. “Наша радост” инспирисаних сецесијом.

18. мај од 16 до 24 часова: Стална поставка Природнњачког одељења Градског музеја Суботица. Изложба „Метеорити, гласници свемира“ – изложба Природњачког музеја Београд. Изложба „Unter anderen – Међу другима“изложба о подунавским Швабама у југоисточној Европи данас – Централни Музеј Подунавских Шваба из Улма у сарадњи са Музејем града Новог Сада. Изложба „Ђорђе Бошан (1918 – 1984) сликар и професор“ – ауторска изложба Уметничког оделења Градског музеја Суботица. „Оскар Војнић (1864 – 1914)“ – стална поставка, „Галерија мађарске ликовне уметности у Војводини (1830 – 1930)“ – стална поставка.

Адреса: Трг синагоге 3
Сајт: Градски музеј Суботица